Kohtunik:  Neeme Neemlaid, abikohtunikud: Mattias Daum, Devid Raudson

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa(vv), 7-Ave-Lii Laas(k), 18-Kätlin Vassil, 15-Astrid Erik (45`.23-Indra-Liz Nemvalts), 9-Karmen Piirimaa, 25-Getter Lepp, 8-Ita illo, 11-Anette Laureen Linnuste, 20-Kristin Kukli, 10-Kärt Hüdsi(83`.24-Katariina Kinnunen), 6-Sandra London (78`.12-Keitlyn Metsmaa)
varus: 12-Keitlyn Metsmaa, 23-Indra-Liz Nemvalts, 24-Katariina Kinnunen,
Peatreener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut-Kärt Satsi.

JK Tallinna Kalev: 13-Karina Kork(vv), 16-Anett Kadastu(k), 17-Kätlin Ojapõld, 4-Maia Orav, 23-Anne-Catherine Paulus(78`.5-Birjo Rasmussen), 34-Kaili Pertel(59`.32-Loore Lehtmets), 6-Karolina Perv(45`.15-Mari Abel), 19-Jana Pipar, 12-Mirell Soasepp, 9-Emma Treiberg, 2-Kadri-Ann Valgeväli (59. 14-Zanna Smirnova)
varus: 5-Birjo Rasmussen, 14-Zanna Smirnova, 15-Mari Abel, 22-Jonna Soomets(vv), 29-Getryn Martmaa, 32-Loore Lehtmets
Peatreener: Maksin Rõtškov, väravavahtide treener Mattias Traublum, füsioterapeut Maali Pruul.

Naiskond jätkas meistrivõistluste mängudega täna, kui Tilsis võõrustati 9.vooru kohtumises JK Tallinna Kalevit. Hooaja esimeses omavahelises mängus võtsid tallinnlannad Emma Treibergi ja Žanna Smirnova väravatest 2:0 võidu. Kolm punkti viidi pealinna tänagi. Koondisemängudest tingitud mängupausid ei ole naiskonnale kunagi hästi mõjunud, ei olnud erand ka tänane kohtumine. Juba esimesel minutil lõid tallinnlased esimese värava kui Karmen Piirimaa eksimuse karistas ära Kadri-Ann Valgeväli. Kodunaiskond vaikselt ärkas ja esimese pealelöögi vastaste väravale tegi Kärt Hüdsi kui kohtumist oli mängitud tosin minutit. 18.minutil eksis Lootose kaitseliin ja Emma Treiberg lõi seisuks 0:2. See oli kodunaiskonnale viimaseks äratuskellaks ja järgneva seitsme minuti jooksul avanes võimalus skoorimiseks nii Sandra Londonil kui kahel korral Kärdil, aga löögid olid kas nõrgad või ebatäpsed. Kalev tuli mängu tagasi, võttis initsiatiivi ja 33.minutil lõi Treiberg oma teise. Värava järgselt oli initsiatiiv külalistel, kuid tänu Karina headele tõrjetele seis püsis. 44.minutil tehti viga Sandra vastu.Kristin Kukli 25 meetrit teele saadetud pealelöögi suutis väravavaht Kork napilt latti lükata.

Teist poolaega alustasid võistkonnad vahetustega. Lootosel lahkus palavikuga võidelnud Astrid Erik ja mängu tuli Indra-Liz Nemvalts. Vastastel asendas Mari Abel karolin Perve. Lootos oli esimesed viis minutit aktiivsem, kuid siis lubati vastastel kahel korral vabalt tegutseda ja Valgeväli ning Treiberg tegid ühe minuti sees seisuks juba 0:5. See tappis mängu lõplikult ja edasi tegelesid võistkonnad vahetamistega. Kalevil lahkusid 59.minutil Pertel ja Valgeväli, keda asendasid Smirnova ja Lehtmets. 78.minutil asendas Keitlyn Metsmaa Sandra Londoni ja kalevlastel Rasmussen Pauluse. 83.minutil tegi Lootos viimase vahetuse kui Kärt Hüdsi asemel tuli mängu Katariina Kinnunen. 88.minutil oli karistuslöök Lootosele, aga Kristin Kukli löögi väravavaht Kork püüdis. Minut hiljem teeniti nurgalöök, millest Kalev sai hea kontrarünnaku võimaluse, õnneks sellest väravat ei tulnud ja tulemusega 0:5 kohtumine lõppes.

Liigatabelis langes naiskond viimasele tabelireale, kuna JK Tammeka 2:0 alistada suutnud SK 10 möödus allegrodest punktiga. teistes kohtumistes alistas Flora 5:0 Sportingu ja Pärnu 3:1 JK Tulevik/Suure-Jaani ühendnaiskonna

enne mängu …

Kaido Kukli: “Viimasest mängust pikk paus. Peale Kaleviga mängu pikk paus. Kas suudame ennast kokku võtta? Medalinõudleja vastu punkt oleks super.”

Getter Lepp: “Tulevane mäng JK Tallinna Kaleviga tuleb kindlasti võistlusrohke. Meie naiskonna eesmärk on olla platsi peal ühtne, teha head koostööd ja lõpuni võidelda.”

JK Tallinna Kalev treene Maksim Rõtškov: ,,Põlva on võitlushimuline ja distsiplineeritud vastane, kellelt ootame korralikku vastupanu. Meil on ka mitu olulist mängijat puudu, aga me ei lepi vähema kui võiduga.”

Maria Orav: ,,Lõuna-Eesti võõrsilmängud on üldiselt rasked, pikad bussisõidud muudavad letargiliseks. Vastast me samuti ei alahinda, aga meie eesmärgiks on kindlasti minna puhkusele rumalusi tegemata ja kolme punktiga.”

Järgmine kohtumine:  Põlva FC Lootos – Tallinna FC Flora, toimub kolmapäeval, 10. juulil kell 19:00, Tilsi staadionil (oli 20. juuli kell 14:00)