Lootose Vutid : 1-Riina Rinne, 7-Keit Musting, 18-Karolin Krikunov, 12-Maris Oja(81`.8-Kristi Johanson), 19-Laura Rinne(46`.26-Liis Tarv), 11-Janeli Laasik, 10-Karoli Villako, 53-Kärt Kaseorg, 9-Laura Unt, 16-Johanna Treier, 6-Annika Aust.
treener: Indrek Käo

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 32-Ketlin Pindis, 19-Mairit Laanesaar, 3-Elina Kahar, 9-Karmen Piirimaa, 6-Hanna Parv, 7-Ave-Lii Laas (kapten), 20-Kristin Kukli, 8-Ita Lillo(46`.17-Luiisa Marleen Lepp), 14-Isabel Huma (46`.2-Mae Lillo), 10-Kärt Hüdsi.
varus: 2-Mae Lillo, 17-Luiisa Marleen Lepp
treener: Kaido-Meinhard Kukli

Teisipäeval, 24.august oli Põlvamaa naistejalgpallile suur pidupäev. Esmakordselt kohtusid eesti karikavõistluste mängus omavahel Põlvamaa võistkonnad. 1/16 finaalis olid loosi tahtel sattunud vastamisi Rahvaliigas mängiv Lootose Vutid ja klubi Meistriliigas mängiv FC Lootos. Kui treeningud ja mõned miniturniirid välja arvata, ei olnud võistkonnad omavahel ametlikes mängudes kohtunud.

Nagu võis arvata, siis tänase kohtumise favoriidid oli klubi esindusnaiskond. Mängu vaatama tulnud hooaja rekord – 63 – pealtvaatajat nägid üheksat väravat, mis kõik seekord leidsid tee rahvaliiga naiskonna väravavõrku. Mängueelselt arvatud bussiparkimist rahvaliiga võistkond ei teinud, asudes avavilest alates vastaseid aktiivselt survestama. Skoori avas 8.minutil Kärt Hüdsi, kes sai kapten Laasilt hea söödu liini taha ja lükkas palli külmavereliselt alla nurka. 14.minutil ei suutnud kodunaiskond klaarida paremalt äärelt tulnud tsenderdust ja Kristin Kukli duubeldas seisu. 18.minutil unustati nurgalöögi ajal markeerimata Ave-Lii Laas, kes lõi peaga 3:0. 20.minutil lõi otse nurgalöögist värava Ita Lillo ja 26.minutil lõi Kristin Kukli kiirrünnaku järgselt sisse tsenderdusest tulnud palli. Seisul 0:5 siirdusid võistkonnad vaheajale.

Teist poolaega alustas paremini  esindusnaiskond, kes oli teinud kaks vahetust. Isabel Huma ja Ita Lillo asemel said mängu Mae Lillo ja Luiisa Marleen Lepp. Vahetuse olid teinud ka Vutid. Laura Rinnet asendas Liis Tarv. 48.minutil saadi kätte väravavahi väljalöök ja Kärt Hüdsi lõi oma teise värava mängus. Seejärel oli veerand tundi võrdset mängu kuni 64.minutil lõi nurgalöögist tulnud palli võrku Mae Lillo. Kaks minutit hiljem oli pall taas Vuttide väravas, kui väravavahi rikošetist läks võrku Kärt Hüdsi tsenderdus. Esindusnaiskond pani vutid korraliku surve alla ja vaid väravavaht Riina Rinne head tõrjed hoidsid tablool seisu muutumatuna. Kolm minutit enne lõppu panid omakorda Vutid nimeka vastase korraliku surve alla, kui esmalt üllatas Laura Unti kauglöök Karina Piirimaad, kes õrge kaarpalli raskustega nurgalöögiks tõrjus. Järgenud kaks nurgalööki tekitasid parajalt segadust trahvikastis, aga pealeöögid raamidesse ei jõudnud. Kontrarünnakul tegi võimsa spurdi vuttide puurilukk Riina Rinne, kes koristas keskväljal Mae Lillo nina alt palli. Punkti mängule pani teisel lisaminutil esindusnaiskonna kapten Ave-Lii Laas, kes trahvikastis vabaks jäetud palli kümnelt meetrilt võrku haamerdas. Sellega oli kohtumine ka lõppenud ja 1/8 finaali liikus esindusnaiskond.

enne mängu …

Vutid treener Indrek Käo: „Nagu varajane sünnipäev oleks kätte jõudnud. Põlvamaa naiste jalgpalli jaoks on tänane mäng suureks sündmuseks. Rahvaliiga võistkonna jaoks on alati suur asi kui saab mängida kõrgema liiga võistkonna vastu. Et loos meile esmalt kodumängu ja seejärel ka klubi esindusnaiskonna vastaseks tõi – tunne oli nagu oleks võitnud bingolotoga. Loodame nimeka vastase ja treeneri vastu teha soliidse mängu, ühtlasi täname juba ette kõiki neid kümneid ja sadu toetajaid, kes meile pöialt hoiavad. Selle hooaja eesmärgiks meil karikavõitu ei olnud plaanitud, aga Eesti naistejalgpallile pisut värvi lisada on ju samuti tore “.

Vutid kapten Annika Aust: „Otsus karikamängus osalemiseks sai tehtud üsna viimasel hetkel ja seda suurem oli üllatus, et loosi tahtel said vastasteks Lootose ML naiskond. Valikvariandidest kõige suurem väljakutse meile. Samas aga ka väga hea kogemus mängida suurel platsil ja 2×45 min. Kindlasti ei lähe me “naljamängu” tegema” ja proovime südikalt mängida lõpuminutiteni välja. Suurimat rõõmu valmistab hoopis tõsiasi, et sedakorda on kogu väljak omade päralt. Tore on tõdeda, et meil on kahe satsi jagu jalgpalli armastavaid naisi ja tüdrukuid.“

Treener Kaido-Meinhard Kukli: „Esiteks peaks mainima, et uskumatu loos! Mängule mõeldes võiks eeldada, et Vutid kasutavad salarelva ehk pargivad “Lootose bussi” värava ette ja meie
peame bussi terveks jätma ning mõne värava saama. Peame olema valvsad, sest salaja oleme jälginud vastaste ettevalmistust mänguks. Meie taktika  karikamängudes – tehke mis tahate, peaasi, et lisaaega ei tule!“

Poolkaitsja Kristin Kukli: „Vastaseks enda jalgpalli klubi harrastajad, kes näitavad alati enda mängudes suurt tahet võita. Enda värvat kaitsevad nad iga hinna eest. Näeme, kas vastane suudab meid murda enda tarkusega ja meile peavalu tekitada. Tuleb huvitav kohtumine ja naiskonnale hea ettevalmistus tulevaseks mänguks !”