13.september kell 19:30, Kungla tn. kunstmuru staadion. III liiga  XVI voor

2 : 5 (2:1)

Kohtunik: Jan Justin Paju, abikohtunikud: Oliver Veske ja Jasper Külanurm

Pealtvaatajaid: 58
Ilm: +20C
väravad: 34`Rajevski, 36`Thielemann(pen) – 42`Markus Mäeots(pen), 61,68`Elon Holger Vaab, 80`,81`Risto Saarniit
hoiatused: 25`,42`Singkh, 28`Abraamian, 38`Kušnarjov, 52`, 65`Shevernev, 64`M.Kuivits, 89`Mozheiko – 36`Markus Mäeots, 64`Miko Saarniit,

eemaldamine: 42`Singkh, 65`Shevernev (mõlemad Warrior)

Warrior FC: Laidla(vv), Kušnarjov, Singkh, Shevernev, Rajevski(k), Kudinovs(70`Mozheiko), Tuhkanen, Thielemann(53`Toomis), Kaasik(85`Mürk), Abraamian(60`Kõivastik), Serikov
varus: Toomis, Mürk, Matvejev, Kõivastik, Peremtiko, Kull, Kangro, Mozheiko
treener: Meelis Kuivits

FC Lootos: 69-Roomet Kõiv(vv), 3-Valeri Dobrovolski(82`26-Jürgen Juks), 8-Andre Kukk, 13-Tambet Toim, 14-Kert Preeden, 17-Marthin Vahtra(79`29-Rasmus Mathias Mõttus), 20-Risto Saarniit (82`4-Karl-Kristofer Hirmo), 36-Oliver Berg, 39-Miko Saarniit, 77-Tauri Kolk, 91-Markus Mäeots(46`21-Elon Holger Vaab)
v: 39-Henri Loeg (vv), 4-Karl-Kristofer Hirmo, 21-Elon Holger Vaab, 26-Jürgen Juks, 29-Rasmus Mathias Mõttus
treener: Avo Jakovits

Meeskond jätkas liigamängudega Valgas. Klubi vanimas derbys, mis sai alguse juba 1993 aastal, kohtuti Valga FC Warrioriga. Meeskonnad on omavahel kohtunud kokku 43 korral. Lootos on saanud 22 ja Warrior 14 võitu. 7 kohtumist on lõppenud viigiga. Oma kodus on vastased olnud alati raskeks vastaseks ja viimati õnnestus neid Valgas võita neli hooaega tagasi. Derbymängudest ei ole puudunud ei kollased, ega punased kaardid. Mängus, mille Lootos toona lõpetas kümnekesi, lõi Priit Rahuelu 2, Rasmus Mathias Mõtus ja Carlos Vaher ühe värava. Käimasoleval hooajal saadi kevadringis Lootospargis vastase üle suur 15:0 võit. Tänasest kohtumisest tuli vigastuse tõttu eemale jääda esiväravavaht Markus Villakol. Tema asemel alustas puurisuul Roomet Kõiv. Tagasi koosseisus oli Oliver Berg, kes eelmise kohtumise Jõgeva Noorusega pidi vahele jätma kollaste kaartide tõttu.

Mängu algus Lootosele midagi head ei tõotanud. Toorelt alustanud kodumeeskond juhtis 36.minutiks 2:0. 42`,inutil realiseeris penalti Markus Mäeots. Neli kollast ja ühe punase kaardi teeninud kodumeeskond läks vaheajale siiski 2:1 edusseisus.

Teist poolaeg alustas Lootos vahetusega. Markus Mäeots välja , Elon Holger Vaab sisse. Sellega oli treener Jakovits tõmmanud kaardipakist jokkeri. 68`minutiks oli Lootos Vaabi väravatest 3:2 mängu juhtimas. Lisaks olid vastased teeninud veel kolm kollast ja punase kaardi, mis jättis nad väljakule üheksakesi. Lootoselt vahetus. Vahtra välja Mõttus sisse. 80`ja 81`minutil lõi Risto Saarniit kohtumise kaks viimast väravat ja seeärel tegi Lootos topeltvahetuse. Saarniit ja Dobrovolski välja. Hirmo ja oma eelmises mängus 350 kohtumise mänginud Jürgen Juks sisse.  Väravaid rohkem ei löödud ja vastased said lõpetuseks veel ühe kollase.

Järgmine vastane on  lähim konkurent Team Helm. Mäng toimub Lootospargis 22.septembril kell 18