15 : 0 (9:0)

Kohtunik: Timo Teniste abikohtunikud:Hanna Parv ja Ketlin Pindis
Pealtvaatajaid: 24
Ilm: +8C,
väravad: 5`,53´,59`.Berg, 10`,29`,56´Kukk, 12`17`22`34`51`.Nuuma, 23`.Kolk, 39`.Vahtra, 73`82`.Toim
hoiatused: –

FC  Lootos: 1-Markus Villako(46`.69-Roomet Kõiv), 3-Valeri Dobrovolski, 7-Priit Rahuelu(46`.4-Karl-Kristofer Hirmo), 8-Andre Kukk(77`.39-Henri Loeg), 10-Temari Nuuma(60`.31-Helander Vist), 13-Tambet Toim, 14-Kert Preeden(k), 17-Marthin Vahtra(60`.15-Aleksander Jerotski), 36-Oliver Berg(60`. 21-Elon Holger Vaab), 77-Tauri Kolk, 91-Markus Mäeots.
varus: 69-Roomet Kõiv(vv), 4-Karl-Kristofer Hirmo, 15-Aleksander Jerotski, 21-Elon Holger Vaab, 31-Helander Vist, 39-Henri Loeg.
treener: Avo Jakovits

FC Warrior: 1-Jose Antonio Ramirez(vv), 6-Andry Toomis, 7-Mykyta Shevernev, 8-Roman Rajevski (k), 13-Inno Tuhkanen 17-Andero Pihlak, 22-Maximus Tamm,  23-Dmitri Matvejev, 29-Kervin Kull, Nõgel, Mägi.
treener: Meelis Kuivits

Lootospargis mängiti Emadepäeva laupäeval 43.korda kagu-eesti derby, milles FC Lootos võttis vastu Valga FC Warriori. Piirkonna vanima rivaliteedi algusaeg ulatub aastasse 1994. Senisest 42.omavahelisest kohtumisest 21 korral oli võitjana väljunud Lootos, 14 korral Warrior ja 7 korral lõppes mäng viigisadamas. Kumbki võistkond on olnud kindel oma koduväljakul. Nii Lootospargist kui Kungla tänava kunstmuruväljakult olid koduvõistkonnad saanud seni  saanud 11 võitu. Täna sai Lootos  12.võidu. Vastastel oli probleeme täiskoosseisu kokkusaamisega ja see paistis väljakul kohe ka silma.  Avapoolaja lõpuks juhtis kodumeeskond 9:0. Temari Nuuma lõi 4, Andre Kukk 2, Oliver Berg, Tauri Kolk ja Marthin Vahtra ühe.

Teist poolaega alustas Lootos kahe vahetusega. Väravas asendas Markus Villakot Roomet Kõiv. Priit rahuelu asemel tuli mängu Karl-Kristofer Hirmo. Lootos jätkas sealt kuhu esimesel poolajal peatuma jäädi. Järgneva veerand tunni jooksul lõi Berg 2, Nuuma ja Kukk kumbki ühe ja seejärel tegi treener Jakovits kolmikvahetuse.  Nuuma, Berg ja Vahtra välja, Helander Vist, Elon Holger Vaab ja Aleksander Jerotski sisse. 77`.minutil Kukk välja, Henri Loeg sisse. 73. ja 82`. minutil lõi Tambet Toim kohtumise kaks viimast väravat, vormistades lõppseisuks ja suurimaks derbyvõiduks 15:0.

“Olime valmistunud raskeks mänguks nagu Valgaga tavaliselt on ikka olnud. Täna saime siiski rohkem vastase poolel mängida. Väravaid lüüa on alati meeldivam kui neid oma võrgust välja võtta, aga juba peame valmistuma järgmiseks mänguks, kus tuleb kindlasti hoopis teistsugune mäng.” võttis kohtumise kokku meeskonna peatreener Avo Jakovits.

Lootose järgmine mäng on 19.mail kell 17, Sepa jalgpallikeskuses Team Helmi vastu.