Jalgpalli Euroopa meistriks krooniti neljandat korda Hispaania, kes alistas pühapäeval Berliini olümpiastaadionil toimunud finaalis Inglismaa 2:1. Hispaanlased asusid Nico Williamsi väravast 47`.minutil kohtumist juhtima. Vahetusest sekkunud Cole Palmer viigistas seisu 73.minutil. Hispaanlaste võiduvärava lõi 86.minutil Mikel Oyarzabal.

Hispaania on nüüd neljakordne meister.  Euroopa meistriks on tuldud ka aastatel 1964, 2008 ja 2012. Pühapäeval kuldse medali kaela saanud 38-aastane Jesus Navas võitis koondisega EM-tiitli ka 2012. aastal. Turniiri parimaks mängijaks valiti Rodri; parimaks noormängijaks Yamal, kelle sünnini oli 2006. aasta kevadel, mil Navas juba Sevilla põhimängijana UEFA karikavõitjaks krooniti, veel veidi üle aasta aega.