Kohtunik:  Egerd Pajustik  abikohtunikud: Mattias Rootalu, Robin Aus

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 21-Kati-Karoli Silla(86`.32-Ketlin Pindis), 3-Elina Kahar, 9-Karmen Piirimaa, 31-Katrin Piirimaa, 20-Kristin Kukli, 11-Anette Laureen Linnuste, 4-Helene Lumi(80`.19-Isabel Huma), 7-Ave-Lii Laas, 2-Mae Lillo (60`.6-Hanna Parv), 10-Kärt Hüdsi(86`.8-Ita Lillo).
Varus: 6-Hanna Parv, 8-Ita Lillo, 19-Isabel Huma , 32-Ketlin Pindis.
Peatreener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut Margret Help

Lasnamäe FC Ajax : 1-Margarita Velikanova, 7-Sarah Brigitta Praun, 8-Kärolin Raudsepp, 9-Anastasija Fjodorova, 10-Keili Kadak(80`.29-Mari Teppan), 11-Jane-Ly Tammekivi, 15-Liisi Kalinina, 27-Naida Imanova, 30-Eve Martinson, 31-Inga Kaup, 77-Elisabeth Linde
varus: 29-Mari Teppan
Treener: Oleg Timofejev, Arst Nuriya Ryazapova, võistkonna esindaja Ramil Rjazapov

7. vooru lõpetas Põlva FC Lootose ja Lasnamäe FC Ajaxi vastasseis. Naiskonnad sel hooajal veel kohtunud ei olnud, viimati mängiti Meistriliigas teineteise vastu 2018. aastal ning see kohtumine lõppes Lootose 4:2 võiduga. Liigatabelis asusid allegrod 4 punktiga kuuendal kohal, Ajaxi punktiarve on veel avamata ning asutakse kaheksandal tabelireal. Lootose poolelet pidi mängu vahele jätma vigastusest taastuv Indra-Liz Nemvalts. Varumängijate pingilt vaatas Ita Lillo, kuidas algkoosseisus alustab tema noorem õde  – Mae.

Kohtumine algas kodunaiskonna poolt hästi. Juba 7. minutil oli pall Ajaxi väravas. Pikale pallile järele läinud Helene Lumi virutas nahkkera otsajoonelt värava ette, kust see Elisbeth Linde jalast võrku lendas 1:0. Kümnendal minutil oli esimene võimalus väravat ohustada vastastel, kuid Karina Piirimaa püüdis Liisi Kalinina 30 meetrilt sooritatud kauglöögi probleemideta. 13.minutil Lootosele esimene nurgalöök, aga vastased koristavad kastist välja. 20.minutil pääses kaitseliinist läbi Kärt Hüdsi, aga jääb löömisega hiljaks ja kaitsjad likvideerivad olukorra. Viis minutit hiljem tabas Kärdi pealelöök posti, kuid põrkas sealt vastu väravavahti, kes palli püüab. 27.minutil Lootose nurgalöök, vastased koristavad kastist välja. Kodunaiskonna surve kasvab ja Ajax on sunnitud langema oma trahvikasti. Kärdi kauglöögi tõrjub väravavaht Velikanova nurgalöögiks. Kristin Kukli poolt antud esimese nurgalöögi lükkavad vastased uuesti üle otsajoone. Korduslöögi lööb Lumi peaga mööda. 33.minutil järjekordne nurgalöök Lootosele, vastased koristavad kastist välja. Sama kordub kolm minutit hiljem. Tundub, et nurgalöögid täna ei toida. 39.minutil tehakse viga kapten Laasi vastu. Vasaku äärejoone pealt 40 meetrilt antud tsenderdus jääb nõrgaks. Minut hiljem on hea võimalus värava arve suurendamiseks Kristin Kuklil, aga täpsusest jääb puudu. Poolaja lõpetavad Laasi ja Lumi kauglöögid, mis mõlemad lendavad üle värava.

Teine poolaeg algab sarnaselt esimesega. Kodunaiskond üritab eduseisu kasvatada, kuid palle raamidesse ei suuda saada. 55.minutil saab Ave-Lii Laas keskväljal palli ja 30 meetrilt teele saadetud kauglöök maandub värava ristnurgas seisuks 2:0. Tõeline iluvärav jääb hästi meelde, kuna on kaptenile 70. tabamuseks naiskonna eest meistri- ja karikavõistluste arvestuses. Lootos jätkab nurgalöökide löömist, aga erilise eduta. 59.minutil esimene vahetus. Vasakult äärelt lahkub Mae Lillo ja tema asemele tuleb Hanna Parv. 78.minutil õnnestub külalistel mitmel korral järjest ära kasutada segadust kodunaiskonna mänguplaanis ja Karina Piirimaa saab jälle palle püüda. 80.minutil teeb treener Kukli teise vahetuse ja oma debüütmänguks saab platsile 16 aastane Isabel Huma, kellele teeb ruumi Helene Lumi. Möödub vaid viis minutit, kui Isabelil õnnestub murda trahvikasti, kus mängib mööda mitmest Ajaxi kaitsjast ja virutab vasaku jalaga viielt meetrilt palli posti ja väravavahi vahelt vasakusse alumisse nurka 3:0 ! Võimas algus noore ründaja poolt ! Lootos teeb veel topeltvahetuse. Lahkuvad Kati-Karoli Silla ja Kärt Hüdsi, keda asendavad Ketlin Pindis ja Ita Lillo. Seis tablool enam ei muutu ja allegrod saavad tabelisse juurde väärtuslikud kolm punkti.

Isabel Huma (pildil)

Naiskonna järgmine mäng on 5.juunil Sakus, sealse Sportinguga.

enne mängu …

Lootose peatreener Kaido Kukli: ,,Üsna oluline mäng tuleb. Ei tahaks Ajaxit meile tabelis lähemale lasta. Ajax mängib hästi, peame valmis olema.”

Lootose poolkaitsja Anette Laureen Linnuste: ,,Ajaxiga mäng tuleb kindlasti põnev. Proovime naiskonnaga head koostööd teha ja tekkinud võimalused ära realiseerida.”

Ajaxi peatreener Oleg Timofejev: ,,Esimese ringi viimane mäng. See mäng on väga oluline, sest meie võistkond on ainuke, kellel punkte pole. Üritame mänguga hakkama saada ja võidu teenida. Kuhugi taganeda ei saa.”

Ajaxi väravavaht Margarita Velikanova: ,,Tuleb raske mäng, aga me võitleme võidu eest.”