Kohtunik: Katrin Õun,   abikohtunikud: Alex-Marcus Ulp, Marta Liisa Staalfeldt

FC Flora : 1-Victoria Vihman(vv), 2-Jessika Uleksin, 7-Valeria Liik(63`.18-Marta Raidna ), 11-Maarja Saulep, 13-Kristina Teern, 14-Kethy Õunpuu(63`. 8-Helina Tarkmeel), 20-Ariina Mürkhain(46`.34-Maarja Mikiver), 30-Siret Räämet(k), 33-Kelly Rosen, 61-Getter Saar(81`.22-Hanna Karoliina Kalle), 72-Mari Liis Lillemäe
varus: 8-Helina Tarkmeel, 16-Jaanika Volkov, 18-Marta Raidna, 22-Hanna Karoliina Kalle, 34-Maarja Mikiver
Treener: Aleksandra Ševoldajeva, treener: Christopher-Magnus Rosen, füsioterapeut: Maali Pruul

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 21-Kati-Karoli Silla(76′.32-Ketlin Pindis), 3-Elina Kahar, 9-Karmen Piirimaa, 15-Aiki Suits,  11-Anette Laureen Linnuste, 4-Helene Lumi(38′. 6-Hanna Parv), 20-Kristin Kukli,  7-Ave-Lii Laas(k), 8-Ita Lillo, 14-Isabel Huma (87′.Mairit Laanesaar)
varus: 6-Hanna Parv, 19-Mairit Laanesaar, 32-Ketlin Pindis.
Peatreener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut Margret Help

14. voorus kohtus naiskond pealinnas liiga liidri ja valitseva meistri Tallinna FC Flora naiskonnaga. kevadel, Lootospargis mängitud kohtumine oli lõppenud väravateta viigiga, mis oli Flora jaoks ka senise hooaja peale ainus kohtumine, milles tuli punkte loovutada. Tänasest kohtumisest pidid vigastuse tõttu eemale jääma Indra-Liz Nemvalts ja Mae Lillo. Kärt Hüdsi  ja Katrin Piirimaa puudusid isiklikel põhjustel. Küll oli peatreener Kaido-Meinhard Kukli kaasanud noorukese Mairit Laanesaare, kes suvise üleminekuakna ajal U17 võistkonnast naiste võistkonda registreeriti.

Enne mängu andis Eesti Jalgpalli Liidu esindaja Mihkel Uiboleht Goldtime juuni/juulikuu parima treeneri ja mängija auhinnad üle Flora peatreener Aleksandra Ševoldajevale ja mängijale Siret Räämetile.

Naiskonna jaoks harjumatult oli treeneripingil täna võistkonna abitreener Indrek Käo, kes asendas peatreener Kaido-Meinhard Kuklit, kes samal ajal U15 noormeestega Lasnamäe staadionil FCI Tallinna vastu mängis. Kodunaiskond alustas kohtumist vihmamärjal Lilleküla treeningväljakul aktiivselt, asudes 7.minutil Getter Saare väravast mängu juhtima.Kaks minutit hiljem duubeldas Mari Liis Lillemäe seisu. Flora omas selget ülekaalu, kuid arvukad nurgalöögid suutis Lootose kaitseliin likvideerida. Omad võimalused olid ka allegrodel, kuid üksiku tipuründajana tegutsenud Isabel Humale täna väga palju ruumi ei jäetud. 32.minutil sai Lootose laatsarett täiendust. Mängusituatsioonis astus väljakul katmata sprinkleri auku Helene Lumi ja nii õnnetult, et kohale tulnud kiirabil jäi vaid üle konstateerida põlvesidemete vigastust. Suure tõenäosusega tähendab see Helenele varajast hooaja lõppu. Sunnitud vahetusest sekkus Helene asemel mängu Hanna Parv. Vastaste eduseisul siirduti vaheajale.

Poolajal tegi kodunaiskond ühe vahetuse: Mürkhain välja, Mikiver sisse. Teist poolaega alustasid vastased kiire väravaga. 47.minutil tuli paremalt äärelt terav tsenderdus värava ette ja taha posti vabaks unustatud Getter Saar lõi oma teise värava mängus. Viis minutit hiljem avanes Isabelile hea võimalus väravalöömiseks, kuid Ita Lillo antud sööt läks natuke pikaks ja väravavaht jõudis jaole õigeaegselt. Flora tõstis tempot ja teenis ridamisi nurgalööke, kuid edu sealt ei saadud. Neljas värav tuli kauglöögist, kui Saar trahvikasti piirilt palli alla vasaku posti kõrvale lõi. Topeltvahetus Floralt. Õunpuu ja Liik välja, Raudna ja Tarkmeel sisse. Mängupilt pisut võrdsustus ja mitu rünnakut õnnestus ka külalistel, mille tipuks teeniti isegi nurglöök. 76.minutil vahetus Lootosel: Kati-Karoli Silla asemel sai mängu Ketlin Pindis. Flora üritas aktiivselt skoori kasvatada, kuid Lootos kaitses hästi, abiks olid ka väravaraamid, mida mitmel puhul florakad tabasid. 81.minutil Floralt vahetus, kübaratriki teinud Saare asemel tuli platsile Kalle. Kohtumise 87.minutil tegi kolmanda vahetuse Lootos. Oma debüütmänguks pääses väljakule Mairit Laanesaar, kes vahetas välja Isabel Huma. Väravaid rohkem ei löödud ja kolm punkti lisas oma kontole kodunaiskond.

Lootose järgmine mäng on nädala pärast kodus, kui võõrustatakse Lasnamäe FC Ajaxit, kes täna avas Meistriliigas punktiarve, viigistades kodus 1:1 Tartu Tammekaga.

enne mängu …

Kaido Kukli: Tuleb füüsiliselt ja vaimselt raske mäng. Sooviks elu ja tervisega tagasi koju jõuda. Eesmärk ikka meil, kuidas me suudame Flora rünnakuid ohjata.

Aiki Suits: Eelmine kord õnnestus Floral Põlvast ühe punktiga ära minna, ega seekord meiegi ei taha vähemaga Tallinnast tagasi tulla.