Hoiatused: 82`.Jõgeva(Lootos) – 82`.Reimaa (Welco)

FC Lootos: 1-Markus Villako, Andreas Tobreluts, 26-Jürgen Juks, 20-Miko Saarniit, 29-Rasmus Mathias Mõttus(78`.11-Kevin-Keret Ojaste), 9-Oliver Jõgeva, 13-Tambet Toim, 21-Elon Holger Vaab, 23-Markus Lina, 77-Tauri Kolk, 7-Priit Rahuelu
Treener: Avo Jakovits

Welco X: Herman Klas Ratas, Reimo Austa, Edgar Leht, Andres Reiljan(80`.Silver Jahimees), Richard Reimaa, Juri Avdonin(59`.Jarko Lilleallik), Allan Pilvet, Kerl-Erik Vidaja, Orm Gregori Joost(59`.Raul Potter), Ottomar Sibul, Rauno Puusepp(90.Deivid Sisas)
varus: Harry Potter, Silver Jahimees, Deivid Sisas, Jarko Lilleallik
Treener: Rain Näkk

Meeskond alustas juulikuud avavooru edasilükatud mänguga, vastaseks Tartu Welco X. Erinevatel põhjustel pidid mängu vahele jätma võistkonna liidrid Temari Nuuma ja Andre Kukk. Puudusid värsked gümnaasiumilõpetajad Sefan-Ander Ploom ja Robin Heinsoo. Vigastusest on jätkuvalt taastumas Maik Kolats ja Krister Põkk. Küll olid rivis tagasi eelmisest, FC Otepää üle saadud, võidumängust eemale jäänud Priit Rahuelu, Tambet Toim ja Andreas Tobreluts.
Ilm oli kuum, kuid kohe kohtumise alguses korraldasid külalised kodumeeskonnale külma dušši, asudes Austa ja Reiljani väravatest kohtumist 2:0 juhtima. Avapoolajal rohkem väravaid ei löödudki.

Teisel poolajal lõi kodumeeskond neli väravat, ometigi sellest võiduks ei piisanud. Kohe teise poolaja alguses vähendas Markus Lina pealöök kaotusnumbrid minimaalseks. Viigivärava otsimine aga lõppes hoopis Miko Saarniidu omaväravaga. Vastased tegid topeltvahetuse. Potter, Lilleallik sisse, Avdonin, Joost välja. Keskväljal olukord võrdsustsus ja Tambet Toim vähendas kaotusseisu taas ühele väravale. 80.minutil tuli Reiljani asemel mängu Jahimees ja viis minutit hiljem tegi seisuks 2:4. Lootos ei olnud oma lõppsõna öelnud ja 87.minutil vähendas Priit Rahuelu löök kaotusseisu taas ühele väravale. Kohtumise üleminutitel oli Toimil võimalus viigipunkt koju tuua, aga võimaluseks see jäigi. Kevadringi saldoks jäi meeskonnale üheksast mängust võit, kaks viiki ja kuus kaotust. Väravate vahe 21:33 (-12). Mingit moodi “traditsiooniks” on saamas, et kaootusmängudes lastakse vastastel endale lüüa neli väravat (kuues mängus). Samas ka ainsas võidumängus kostitati vastast nelja väravaga.

Et kevadringi mäng FC Vastseliinaga on lükatud edasi 3.septembrile, siis alustab meeskond sügiringimängudega kuu lõpus. Järgmiseks vastaseks on  sama Welco, kellega 30.juulil kohtutakse Raadi rohelises jalgpallipargis.