Eesti meeste koondise peatreeneri kohusetäitjaks käimasoleva Euroopa meistrivõistluste valiksarja lõpuni nimetati senine U23 ja U21 koondise peatreener Karel Voolaid.

“Uus ja huvitav olukord minu jaoks, millega kaasneb väga tugev sportlik ja auväärne positsioon, mille nimel võiksid kõik treenerid Eestis töötada. Ajastus on minu jaoks selgelt õige. Pean end piisavalt vanaks treenerina, ent piisavalt nooreks inimesena, et minus on tarkust, aga on ka säilinud emotsioon,” lausus Voolaid pressikonverentsil.

Koondises jätkab senine väravavahtide treener Mart Poom, kellel on EJL-iga kehtiv leping. Ülejäänud abitreenerid, kellest Voolaid on oma tiimi juba kokku pannud, loodetakse ametisse kinnitada lähinädalatel. EJL-i koolitusosakond saab uue ajutise juhi, samuti leitakse uued treenerid U21 ja U23 koondistele.

“Olukorras, kus oleme mänginud kolm mängu kaheksast ja tsükli lõpuni on viis mängu, on tavapärane, et ametisse määratakse kohusetäitja. Arvan, et see on hea nii treeneritetiimile endale kui ka jalgpalliliidule. See periood on selleks, et uued inimesed saaksid end tõestada ja veenda kõiki, et nad seda ametit väärivad,” lausus alaliidu president Aivar Pohlak.

Eesti koondise eelmine peatreener Martin Reim astus koos oma treeneritebrigaadiga tagasi 17. juunil. Nädal varem oli Eesti kaotanud võõrsil EM-valikmängus 0:8 Saksamaale.

                                                 Karel Voolaid (s.  4.juuli 1977)

Voolaid on treenerina töötanud üle 20 aasta ja saanud palju erinevaid kogemusi nii klubi kui ka koondise tasandil. Viimase 19 aasta jooksul on ta pea- või abitreenerina olnud seotud kõigi noormeeste järelkasvukoondistega, töötanud Nõmme Kalju FC peatreenerina, FC Floras nii Arno Pijpersi kui ka Pasi Rautiaineni abitreenerina ja duubelvõistkonna peatreenerina ning Soome kõrgliigas Turu Palloseura abitreenerina. Noortetreenerina on Voolaid ametis olnud Tartu FC Santoses ja FC Floras.

Voolaidi jalgpalluritee algas Paide spordikoolist. Pärast erinevate meeskondade esindamist Eesti meistrivõistluste madalamates liigades tegi ta sel kümnendil debüüdi ka Eesti Premium liigas, kui ta tõmbas selga Paide Linnameeskonna särgi.

Aastatel 2003-2008 ja 2012-2016 tegutses Voolaid treenerite koolitajana, alates 2016. aastast oli jalgpalliliidu treenerite koolitusjuht. UEFA Pro litsentsi kursuse lõpetas ta 2008. aastal.

Esimene mäng uue peatreeneri juhendamisel toimub 6. septembril A. Le Coq Arenal, kus EM-valikmängus kohtutakse Valgevenega.

 

Kasper Elissaar | Varase sünnipäevakingi saanud Voolaid on treener, kelle võistkonnad tahavad mängida

Lisa kommentaar