Kohtunik: Egerd Pajustik, abikohtunikud Petteri Schultz ja Jüri Milov.

hoiatused: 36`. Eva-Maria Niit, 77`.Renate-Ly Mehevets (mõlemad Tammeka)

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa(vv), 7-Ave-Lii Laas(k), 15-Astrid Erik, 9-Karmen Piirimaa, 25-Getter Lepp, 12-Keitlyn Metsmaa, 18-Kätlin Vassil, 23-Indra-Liz Nemvalts, 20-Kristin Kukli,  8-Ita Lillo, 10-Kärt Hüdsi
Varus: 5-Sandra Haidak, 24-Katariina Kinnunen.
Treener Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut Kärt Satsi.

JK Tammeka: 12-Maria Sootak(vv, k), 11-Wanda Prost (46`.8-Kaisa Kamenik), 4-Grete Ojala (76`.20-Emily Guitor), 7-Eva-Maria Niit (52`.21-Grenelin Herlis Raud), 17-Kreete Õun, 5-Rahel Repkin, 25-Tuuli Tasa, 15-Reti Mänd (52`.16-Jaanika Piibar), 33-Hanna Rästa (63`.99-Kristel Vidaja), 9-Renate-Ly Mehevets, 23-Daisy Toim
varus: 21-Grenelin Herlis Raud, 20-Emily Guitor, 99-Kristel Vidaja, 16-Jaanika Piibar, 1-Karmen Goldin, 8-Kaisa Kamenik
Treener : Sirje Roops

Täpselt aasta tagasi kohtusid vastased Tilsis ja toona lahkusid 1:0 võiduga külalised. Tänase kohtumise esimesed veerand tundi möödusid Tammeka domineerimisel, kuid kodunaiskond elas surve kenasti üle. Seejärel mäng võrdsustus ja järjest hakkasid tekkima ohtlikud momendid ka külaliste värava all. 17. minutil Indra lüük kasti servalt, paremalt tabab latti. 20. minutil ohtlik olukord Lootose värava all, Karina pillas palli, aga jõuab ikka  ise likvideerida olukorra. 26.minutil Tammekal hea läbisööt, Lootose õnneks fikseerib kohtunik korrektselt suluseisu. 28.minutil lööb peale Anette Laureen, napilt ristnurgast mööda. 30. minutil segadus Lootosel kaitseliinis, Rästa lööb napilt aga siiski kindlalt tagapostist mööda. 32.minutil Ave-Lii sai hästi löögile väravavahilt hea jalatõrje, peale seda rida segadusttekitavaid nurgalööke Lootosele, ilma tulemuseta. 36. minut Tammeka mängija Eva-Maria Niit tõmbab määruste vastaselt maha Lootose kapteni ja teenib selle eest kollase kaarti. 45. minutil taas on Lootse kaitse ebakindel ja Tammeka teenib veel enne poolaja lõppu nurgalöögi, mis ebaõnnestub. Poolvõimalusi avanes poolaja jooksul mõlemale poolele, kuid väravad jäid enam kui 30. kohale  tulnud pealtvaatajal nägemata.

Teise poolaja alguses Tammekal üks vahetus. Mängust lahkus kommentaator Wanda Prost, kelle asemele tuli Kaisa Kamenik. 46.minut esimene võimalus kohe Lootosel, aga Indra löök läks napilt üle. 48. minutil sai Tammeka löögile, aga Karina püüab kindlalt. 50.minutil kombineerivad vastaste kaitsliini vahel hästi Kärt Hüdsi ja Ave-Lii Laas teeb seisuks 1:0. 52. minutil Tammekalt topeltvahetus. Välja Eva-Maria Niit ja Reti Mänd, sisse Grenelin Herlis Raud ja Jaanika Piibar. 54.minutil hea võimalus Tammekale,  Daisy Toimi löök läheb üle. 56.minutil ohtik olukord Tammeka värava all Indra-Liz võitleb Ojalaga, kukub talle otsa, võidab palli ja lükkab selle Kristinile, aga Kiku löök läheb üle. 59. min Ita pealelöögi püüab vv Sootak kindlalt. Karistuslöök paremalt äärest, Ave-Lii madal karistuslöök leiab tee nurgalöögiks, nurgalöögist ohtliku ei sünni. 63. min vahetus külalistel. Rästa välja, Vidaja sisse. 66.min karistuslöök Tammekale keskväljalt, millest tekis ohtlik olukord hoopis Tammeka värava alla, Kärt terava nurga alt ette nurka, Sootak tõrjub. 70.minuti  nurgalöök Tammekale, ei midagi. 74.min Indra saab löögile,  Sootak tõrjub nurgalöögiks. Nurgalöögi teisest lainest püüab Sootak suht kindlalt kristini nõrga pealelöögi. 76. min Ave-Lii pealelöök läheb üle. Tammekalt viimane vahetus: Ojala välja Guitor sisse. 77.min Renate-Ly Mehevets  teenib kollane kaardi kunagise võistkonnakaaslase Ave-lii mahatõmbamise eest. Paar karistuslööki Tammekale keskväljalt, kuid midagi ohlikku neist ei kujune. 82.minutil Lootose karistuslöök keskväljalt, mis mängitakse kiirelt lahti, aga pealelöögini olukord ei jõua. Kaks minutit hiljem Lootosel karistuslöök karistusala paremast nurgast, Kristini löök läheb üle. 85.min Ita tsenderdus äärelt. Terav ja madal pall liini taha, aga kaitse jõuab enne Kärti jaole. Nurgalöök Lootosele. Ave-Lii löögi suudab Sootak lükata üle värava uueks nurgalöögiks. Indra nurgalöök tuleb talle tagasi ja löögi Sootak püüab. 88. min Kärt suluseisus, Sootak avab kiirelt pika palliga, segadus Lootose värava all lõpeb nurgalöögiga Tammekale. Nurgalöögist pall pikalt lahtiselt Lootose karistusalas, Tammeka väravat ei saa, hoopis Lootos teenib karistuslöögi. Kohtuniku lisatud kaks minutit on läbi ja Lootos võtab derbymängust magusa, aga veelgi vajalikuma võidu. Võiduga tõuseb Lootos tabeli viimaselt realt voor enne põhiturniiri lõppu viiendale reale.

enne mängu …

Tilsi staadionil lähevad Lõuna-Eesti derbys täna vastamisi Põlva FC Lootos ja Tartu JK Tammeka. Mängus on kaalul olulised punktid, kui hetkeseisuga hoiab Tammeka 11 punktiga 5. kohta ning Põlva asub vaid kolme punkti kaugusel 8. tabelireal. Viimases omavahelises mängus sel hooajal kumbki naiskond väravaid ei löönud ning mõlemad said kirja viigipunkti.

Lootose peatreener Kaido Kukli: “Mõlemad naiskonnad vajavad punkte. Eks näis, kes ja kas saab.”

Mängija Kristin Kukli: “Tammekaga on alati väga tasavägised mängud. Anname endast parima ja loodan, et kolm punkti jätame koju.”

Tammeka peatreener Sirje Roops: “Eelmine mäng Põlvaga ei läinud nii nagu lootsime, sel korral oleme paremini valmistunud ja soovime tagasi Tartusse naasta kolme punktiga. Alumise neliku tabeliseis on väga tasavägine, seega ruumi eksimiseks ei ole.”

Mängija Wanda Prost: “Teoreetiline võimalus veel nelja sekka pääseda, selleks tuleb järgnevad kaks mängu võita. Viimane omavaheline mäng jäi viiki, seekord neil nii hästi ei lähe. Parandame viimasest mängust tehtud vead ning kustutame Põlva lootused viimasest kohast pääseda ja tuleme 3 punktiga koju.”