8.juulil alustas Rahvaliigas mängiv Lootose Vutid hooaja teist poolt kui Pärnus astuti vastu alagrupi liidrile ja eelmise aasta meistrile Pärnu JK Vapruse naiskonnale.

Avavoorus , Põlvas, lõppes kohtumine väravateta viigiga. Täna olid mõlemad võistkonnad tahtmist täis, et kohale tulnud paarikümnele pealtvaatajale ka väravaid pakkuda. Mängitud oli ligi kümme minutit kui vastased teenisid karistuslöögi umbes 20 meetrilt. Seni kui müüri paika sätiti tuli löök, mistäpselt postipõrkest võrku läks j pärnulannad kohtumist 1:0 juhtima viis. Vutid üritasid ka ja pääsesid mitmel korral ohtlikult löögile. 24 minutil oli seis 2:0, kuna kodunaiskond realiseeris kindlalt penalti, mis määrati trahvikastis kätt tabanud palli eest.

Teine poolaeg algas Vuttidele oluliselt rõõmsamalt. Asetuses tehti mõned muudatused ja juba poolaja viiendal minutil teeniti penalti, mille Karolin Krikunov kahjuks mööda lõi. Värav oli õhus ning Maarja Punak käest saadud söödu realiseeris ilusaks väravaks Annika Aust. Võimalusi oli mõlemal naiskonnal mitmeid ja ragisesid ka väravapostid. Kuuma ilma tõttu tehti ka joogipaus, millest värskemana tulid tagasi võõrustajad. Kohtumise lõpu eel lõid pärnakad veel ühe värava, kui  Maarja Virula kauglöök kaitsjast rikošeti võttis ja väravaposti kõrval maandus. 3:1 oli siiski pigem õiglane tulemus, kuid mängupilti vaadates on Vutid teinud suure sammu edasi. Järgmine mäng 15.juulil kodus Welco naiskonna vastu saab näha kas lisaks täna löödud väravale avatakse ka võiduarve.

Naiskond mängis koosseisus: Annika Aust, Grete Kolbakov, Karolin Krikunov, Hanna Lattik, Janne Lindepuu, Keit Musting, Gerli Mäeots, Merlin Niinemägi, Maris Oja, Janeli Patrael, Maarja Punak, Anu-Reet Samulin. Treener Indrek Käo