FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 2-Kirta Talgre(90`.23-Indre-Liz Nemvalts), 5-Keidi Käis, 15-Astrid Erik, 14-Lisethe Lanno, 24-Katariina Kinnunen, 19-Anette Laureen Linnuste, 20-Kristin Kukli, 7-Ave-Lii Laas, 31-Katrin Piirimaa, 10-Kärt Hüdsi (89`.12-Keitlyn Metsmaa),
varus: 4-Merili Tamm, 8-Johanna Luik, 12-Keitlyn Metsmaa, 23-Indre-Liz Nemvalts, 33-Riina Rinne
Treener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut: Kärt Satsi

Lasnamäe FC Ajax : 1-Veronika Arhipova, 15-Liisi Kalinina, 13-Uljana Filippova, 31-Inga Kaup, 77-Elizabeth Linde, 44-Carmen Kaidi Jõeleht, 55-Keili Kadak(40`.22-Kristina Kattai), 11-Samantha Aleksandra Žurkin, 21-Sofja Levtšenko, 10-Lija Kondik, 37-Gerli Israel
varus: 22-Kristina Kattai, 34-Milena Golõševskaja, 6-Pavlina Strižebokova
treener: Aleksandr Žurkin, arst: Aleksandr Gusev

Naiskond mängis täna 12.vooru kohtumise ja võõrustas Tilsis Lasnamäe Ajaxit. Kevadel Tallinnas napi võidu võtnud Ajax on üleminekuperioodil mitmeid täiendusi toonud ja täna olid need ka väljakul. Kodunaiskond pidi teist mängu järjest läbi ajama ilma traditsioonilise keskkaitsepaarita, puudusid ka ääremängijad Kristel Kotkas ja Getter Lepp.
Kohtumist alustasid allegrod uniselt ning juba 11.minutil oli Karina Piirimaa sunnitud võrgust välja võtma Gerli Israeli kauglöögi. Mängupilt ei muutunud ja kui kolm minutit hiljem tabas vastaste pealelöök latti oli treener Kukli sunnitud kõvemat häält tegema. Mängupilt muutus kohe. Seni pikki ja ühe puutega palle minema peksnud allegrod hakkasid otsima sööduvõimalusi ning 21.minutil pääseski Kristin Kukli vastaste trahvikastis väravavahiga silmitsi. Pealelöögi suutis Ajaxi puurilukk küll tõrjuda, kuid tagasipõrganud palli söötis Kristin värava alla kust Kärt Hüdsi selle tühja võrku lükkas. Viiginumbrid püsisid tablool ligi veerand tundi, siis andis Hüdsi hea söödu kaitseliini taha ning Ave-Lii Laas sai kirja oma hooaja kolmanda tabamuse. 40.minutil tegid vastased eismese vahetuse. Keili Kadaku asemel tuli mängu Kristina Kattai. Seisul 2:1 läksid võistkonnad vaheajale.

Teist poolaega alustas Ajax tuule toel korraliku survega ning ridamisi autide väljaviskel eksinud allegrodel tuli kontrarünnakutest tekkinud nurgalöökide klaarimisega kõvasti vaeva näha. Esialgu õnnestunult, kuid 62.minutil eksis väravavaht palli püüdmisel ning Sofija Levtšenko viigistas mänguseisu. Kodunaiskond püsis mängus sees ja teeniti mitmeid karistus- ja nurgalööke, mis täna aga enamuses ebaõnnestusid. 71.minutil eksis vastaste väravavaht väljalöögil. Ave-Lii Laas võitis palli ja mängis mitmest vastasest mööda, kes teda vea hinnaga takistada püüdsid. Kukkumiselt suutis ta siiski anda söödu Katariina Kinnunenile, kes palli kümnelt meetrilt kenasti taha nurka keerutas seisuks 3:2. Viimati eelmisel hooajal Noortekooondisele värava löönud Katariina jaoks oli see teiseks tabamuseks võistkonna eest. Peale väravat muutusid vastased agressiivseks ning 76.minutil teenis ebasportliku käitumise eest hoiatuskaardi Gerli Israel. Mõni minut hiljem oleks pidanud väravavaht Karina Piirimaale jõhkra sissesõitmise eest järgnema punane, aga kohtunik seekord halastas. Naiskond aga mitte ning 86.minutil sai trahvikastis Ave-Liilt hea söödu Kärt , kes mängis üle mitu vastast ja väravavahi, raiudes seejärel palli võrku seisuks 4:2, tõstes hooaja väravate arvu seitsmele. See oli täna ka kõik. Lootos tegi mängu lõpu eel kaks vahetust. Lahkusid Talgre ja Hüdsi ning väljakule said Keitlyn Metsmaa ja Indra-Liz Nemvalts. Kohtunik Kattuse lisatud kolm minutit enam midagi ei muutnud ning naiskond teenis tabelisse väga väärtuslikud kolm punkti. Kaks vooru enne põhihooaja lõppu on alumises nelikus võistkonnad kahe punkti sees, mis tähendab, et üleminekuturniir tuleb ülipõnev.

Allegrode järgmine mäng on aga juba nädala pärast kui Tilsis võetakse vastu SK10 Premium, kes täna Kambjas Tammeka vastu 2:0 edu viigiks mängis.

enne mängu ….
Kaido Kukli: Loodan, et mängijad on taastunud kolmapäevasest mängust ja sooviksime Ajaxilt punktid tagasi võita.

Indra Liz Nemvalts: Mäng Ajaxiga tuleb raske, aga meie eesmärk on teha nende mäng raskeks, olla julged ja anda endast kõik.

TREENER: Aleksandr Žurkin: Põlval on noor, tugev ning ühtehoidev naiskond! Kindlasti peame arvestama nende ründeteravusega. Mäng ei saa lihtne olema kummalegi poolele!
MÄNGIJA: Carmen Kaidi Jõeleht: Oleme valmis hooaja teist poolt mängima. Tuleb kindlasti põnev ja tasavägine mäng, aga plaanime kindlasti võiduga koju minna.