17.aprill kell 20:30, Võru jalgpallikeskuse kunstmuruväljak

Põlva FC LOOTOS – Tallinna FC FLORA

0 : 10 (0:4)

Peakohtunik: Veiko Meitern, abikohtunikud: Mattias Daum ja Devid Raudson.

Väravad: 0:1 7. Rosen, 0:2 14.Lillemäe, 0:3 36.Ivanova, 0:4 42.Lillemäe, 0:5 51.Liik, 0:6 54.Loo, 0:7 63.Loo, 0:8 65.Rosen, 0:9 67.Saulep, 0:10 78.Õunpuu

Hoiatus: 81. Ave-Lii Laas (Lootos) – lubava rünnaku takistamine

Kui jätta välja noortekoondised, siis nii kõrgel tasemel naiste mängu ei olnud Võru varem võõrustanud. Lootose naiskonnas teevad alanud hooajal kaasa mitmed võrukad, kelle seas Astrid Erik ja Sandra London on pealtvaatajatele tuttavad olnud juba mitmeid aastaid.

Naiskonna mänguks valmistumine sai tagasilöögi viimase nädalaga kui noortekoondise kogunemiselt naasis vigastusega Anette-Laureen Linnuste ja viimasel treeningul vigastas hüppeliigest Kätlin Vassil. Vigastuste rada pani pitseri ka tänasele kohtumisele kui juba mängu 4 ndal minutil sai raske trauma Katrin Piirimaa ja tema tänane mäng (ja tõenäoliselt ka hooaeg) lõppes kipsiga kohalikus EMOs. Florakad kasutasid hetkelise arvulise ülekaalu ära ning asusid Kelly Roseni väravast juhtima. Lootos vahetas mängu Keitlyn Metsmaa. 14.minutil nõelasid vastased paremalt äärelt ning Mari Liis Lillemäe lõi teise värava. 36.minutil oli seisuks juba 0:3 kui Ivanova suurepärane kaarpall maandus Karina Piirimaa selja taga. Lootos tegi teisegi sunnitud vahetuse ning vigastatud Astrid Eriku asemel sai platsile Katariina Kinnunen. Poolaja lõpu eel kasutas Lillemäe ära Lootose puuriluku naiivsuse ning viis tallinnlannad poolajale neljaväravalises eduseisus.

Teine poolaeg proovis Lootos hoida vastaseid skoorimast, kuid Liik ja kahel korral Loo olid need kes edunumbreid kasvatasid enne kui Flora vahetas. Lahkusid Liik ja Lillemäe ning mängu said Saar ja Saulep. 6.minutil suurendas Rosen kauglöögist seisu ning kaks minutit hiljem oli vahetusest sekkunud Saulep see, kes palli Piirimaa näppude vahelt võrku lükkas. Punkti mängule pani Kethy Õunpuu.

Vigastatud, kuid mitte surnud allegrod saavad paar päeva kosumiseks, et juba laupäeval Tallinnas Sportland Arenal proovida parandada seda, mis täna ei õnnestunud. Noorele võistkonnale on iga kogemus kuldaväärt. Flora ei kanna asjata meistri- ja karikavõitja tiitleid.

Enne mängu:

Lootose peatreener Kaido Kukli: „Nädalas kaks mängu Eesti valitseva meistriga pole just kerge nädal. Eks tuleb kaitses kõvasti tööd teha.”

Võrust sirgunud naiskonna mängija Astrid Erik: „Flora on väga tugev ja tehniline tiim, kelle vastu tuleb kindlasti väga keeruline ja raske mäng. Sellest hoolimata läheme platsile võitlema ning endast parimat andma, et edasi pääseda järgmisesse ringi.”

Flora peatreener Aleksandra Ševoldajeva: „Saime nädalavahetusel väärt kogemuse, mille järeldused peame enne karikamängu Lootose vastu läbi töötama. Tempo on peal ja väljakutse põnev. Ootame mängu!”

Mängija Kethy Õunpuu: „Karikamäng ilusas Lõuna-Eestis Põlva Lootosega, kellega pole juba ammu väljakul kohtunud. Põlva noor ja ambitsioonikas võistkond on kindlalt väga motiveeritud. Nagu näitas ja õpetas meile viimane Meistriliiga mäng, siis kergelt ei pruugi midagi tulla. Peame keskenduma oma mängule 100%, mängima targalt ja võistkondlikult ning rünnakul efektiivsed olema.”

Kaks poolfinalisti on juba ka selgunud, kui eelmise hooaja järel meistri- ja karikavõistlustest loobunud Tallinna FC Levadia naiskonna äralangemise tõttu pääses otse poolfinaali Saku Sporting. Ilma mänguta sai edasi ka Pärnu JK, sest nende veerandfinaali vastane Tallinna FC Ajax andis enne kohtumist loobumiskaotuse.

Klubijalgpalli pidupäev, mille raames selgub ka naiste karikavõistluste võitja, toimub A. Le Coq Arenal 25. mail.