Abikohtunikud : Allar Nõugast, Helen Käosaar

Hoiatused:  – 55`.Katariina Kinnunen (Lootos)

FC Ajax: Lasnamäe FC Ajax : 12-Diana Truu, 9-Anastasija Fjodorova, 13-Uljana Filippova, 77-Elizabeth Linde (64`.92-Liisi Troska), 44-Carmen Kaidi Jõeleht, 60-Viktoria Martsinkevitš (60`.55-Kristina Kattai), 11-Samantha Aleksandra Žurkin, 10-Lija Kondik, 33-Valerija Levanova(73`.90-Kelly Lilleoja), 7-Alina Fitissova,  99-Vanessa Vaher
varus: 92-Liisi Troska, 80-Elen Pruuli, 31-Inga Kaup, 47-Anna Sudakova,  90-Kelly Lilleoja, 6-Pavlina Strižebokova, 22-Kristina Kattai
treener: Aleksandr Žurkin, arst: Aleksandr Gusev

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 31-Katrin Piirimaa, 9-Karmen Piirimaa, 15-Astrid Erik, 25-Getter Lepp, 24-Katariina Kinnunen, 23-Indra-Liz Nemvalts,  20-Kristin Kukli, 7-Ave-Lii Laas, 11-Kristel Kotkas, 10-Kärt Hüdsi
varus: 8-Johanna Luik, 12-Keitlyn Metsmaa,
Treener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut: Kärt Satsi

Naiskond mängis tänasel vihmasel laupäeval Tallinnas, Lasnamäel Meistriliiga 16.vooru kohtumise sealse Ajaxiga. Enne mängu oli õhus mitmeid küsimärke ja kahtlusi. Suuremaks ehk kuidas on taastunud eile ja neljapäeval U17 noortekoondise värve kaitsnud allegrod. Karmen Piirimaa, Kärt Hüdsi, Indra-Liz Nemvalts olid rivis. Ainsana puudus Anette Laureen Linnuste, aga täna ei olnud see oluline. Allegrod tegid väga hea mängu ning võtsid teenitult kolm punkti. Terve kohtumise jooksul olid allegrod domineerivamaks pooleks, vaid pall ei tahtnud väravasse teed leida. Seda kuni 40 minutini. Siis saatis Katrin Piirimaa (fotol)

vs Ajax

1:0 vs Ajax (25.08.18) foto: Liisi Troska

ligi poolelt väljakult teele kaarlöögi, mis kenasti kodunaiskonna väravas maandus. Naiskonna eest oma esimese värava löönud Katrinil kulus tänase väravani jõudmiseks neli hooaega ja 62 mängu. Loodetavasti tulevad järgmised väravad nüüd kiiremini. Eduseisu ei saanud põlvalannad nautida pikalt, sest juba paar minutit hiljem olid tablool viiginumbrid. Ajax lõi värava nurgalöögist. Seisul 1:1 tuli vaheaeg.

Teisel poolajal jätkas Lootos sealt kus esimesel lõpetati. Kärt Hüdsil avanes üks võimalus teise järel, kuid värava lõi hoopis naiskonna kapten Ave-Lii Laas, kes kauglöögiga allegrod veelkord (ja lõplikult ) juhtima viis. Viimane veerand tundi püüdis kodunaiskond meeleheitlikult viigiväravat, kuid allegrode kaitse püsis kindel ning väravas tegi head tööd Karina Piirimaa. Tulemusega 1:2 mäng lõppes, mis tähendab, et esimest korda hooaja jooksul pääseb naiskond tabeli “punase laterna” rollist, tõustes 10 punktiga seitsmendale kohale.
Teises tänases mängus võitis Tammeka 2:0 SK10 Premiumi ning mõlemad võistkonnad on nüüd 15 punkti peal.

Järgmine mäng on allegrodel alles 15.septembril kui kell 13 mängitakse Kambja staadionil SK10 Premiumiga. Vahepeale peaks jääma karikamäng Suure-Jaani Unitediga.

enne mängu …

TREENER Aleksandr Žurkin: Põlval on noor, tugev ning ühtehoidev naiskond! Kindlasti peame arvestama nende ründeteravusega. Mäng ei saa lihtne olema kummalegi poolele!
Diana Truu: Tuleb kindlasti põnev ja tasavägine mäng, aga plaanime kindlasti võiduga koju minna.
DISKVALIFITSEERITUD MÄNGIJAD: Sofja Levtšenko, Gerli Israel

PÕLVA FC LOOTOS
Kaido Kukli: Tuleb kõva lahing punktide pärast. Võõrsil mängust kasvõi punkt võtta oleks suurepärane. Usun, et mängijad annavad endast parima.
Johanna Luik: Meil tuleb tasavägine mäng. Kui terve võistkond annab endast parima, siis on meil võimalus tabelisse 3 punkti juurde saada.
DISKVALIFITSEERITUD MÄNGIJAD: ei ole