Naiste Meistriliiga, 28.juuli kell 13, Tilsi staadion

Abikohtunikud: Mark-Oskar Arst, Jaagup Sass

0:2 45`. Samanta Uueda
0:3 70`. Samanta Uueda
0:4 71`. Grete Ojala
0:4 75`. Kärolin Raudsepp

Hoiatused: 62`. Samanta Uueda (SK10) – demonstratiivne leppimatus kohtuniku otsusega

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 2-Kirta Talgre(45´+3 12-Keitlyn Metsmaa), 15-Astrid Erik, 9-Karmen Piirimaa(46`.13-Sandra Vaher), 14-Lisethe Lanno, 24-Katariina Kinnunen, 19-Anette Laureen Linnuste, 20-Kristin Kukli, 7-Ave-Lii Laas, 31-Katrin Piirimaa, 10-Kärt Hüdsi (44`.23-Indre-Liz Nemvalts)
varus: 4-Merili Tamm, 12-Keitlyn Metsmaa, 13-Sandra Vaher, 23-Indre-Liz Nemvalts,
Treener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut: Kärt Satsi

SK10 Premium: 33-Angela Sööt(vv), 21-Veronika Anušova, 10-Diana Belolipetskaja(k), 13-Viktoria Guselnikova(69`.6-Kristiina Sumnikova), 7-Mariliis Limbak, 66-Grete Ojala, 15-Anette-Mai Pirk-Birk, 8-Kärolin Raudsepp, 55-Renita Roopalu, 50-Samanta Uueda, 44-Beatrice Veski
varus: 3-Olga Dmitrijeva, 25-Olesja Smirnova, 6-Kristiina Sumnikova
Esindaja: Kalev Kajak, arst Evelin Avi, tegevjuht Kalle Mardim

Meistriliiga 13.voorus oli naiskonna vastaseks SK10 Premium. Võidu korral oleks olnud võimalus asuda alumise neliku tippu. Tegelikkuses oli seda liiga palju loodetud. Vigastustelaine on naiskonna ridasid kõvasti kahandanud ning kaitseliin pidi juba kolmas mäng järjest mängima erinevas koosseisus. Seetõttu oli igati loogiline, et juba 2.minutil leidsid allegrod ennast kaotusseisust kui ebaõnnestunud kunstliku suluseisu olukorra lahendas väravaks Renita Roopalu. Mängupilt sellest küll ei muutunud, kuid tugeva pärituulega mänginud allegrod ei suutnud kuni poolaja lõpuni seda enda kasuks pöörata. Hoopis poolaja viimasel minutil, kui vigastustega olid platsi ääres Kärt Hüdsi ja Kirta Talgre ning kaitseliinis suur auk, suurendasid vastased edunumbreid ja Samanta Uueda lõi poolajaseisuks 0:2. Lootos vastas kahe vahetusega. Vigastada saanud Kärdi ja Kirta asemel said mängu Indra-Liz Nemvalts ja Keitlyn Metsmaa.

Vahetusega algas ka teine poolaeg. Vigastusepausilt naasnud Karmen Piirimaa asemel tuli oma debüütmängus väljakule Sandra Vaher. Koheselt muutus ka mängupilt. Seni keskväljal domineerinud külalised suruti sügavamale oma poolele ning päris mitmel rünnakul oli värav õhus. Vastaste närvilisusele pani punkti Samanta Uueda “välja vaieldud” kollane kaart. 69.minutil tegid vastased vahetuse. Gusselnikova asemel tuli mängu Sumnikova. Ja just sellel hetkel tabas naiskonda viie minutiline mõõn, kui vastastel õnnestus õnnega pooleks lüüa kolm väravat. Lootos ei murdunud ja alles hakkas mängima, pakkudes pealtvaatajatele parimad 20 minutit, mis Tilsis seni nähtud. Väravat lüüa ei õnnestunud, kuigi Indra-Liz Nemvaltsi kauglöögist käis pall korra ka SK värava latis. Väravavaht Angela Sööt tegi supermängu ning hoidis nulli tablool kuni lõpuni.

Põhihooaja viimane mäng ootab naiskonda 4.augustil kui Lilleküla harjutusväljakul minnakse vastamisi liidripositsiooni hoidva Floraga, kes on hirmsas hoos.

enne mängu …

Peatreener Kaido Kukli: „Naabritega on alati pingeline madistada. Mõlemal naiskonnal on punkte vaja. Tuleb arvatavasti pingeline mäng.”

Väravavaht Karina Piirimaa: „Mäng SK 10ga tõotab tulla taas tasavägine, sest eelmine mäng lõppes vastaste napi võiduga. Kuna praegu on tabeli viimane nelik üpris võrdses seisus, siis kindlasti mõlemad võistkonnad soovivad saada kolme punkti, et tabelis tõusta. Lisaks andis ka viimane mäng meile enesekindlust juurde, et oleme suutelised väravaid lööma.”

SK 10 esindaja Kalev Kajak: „Järjekordne põnev lahing on naiskonda ees ootamas ning seekord kodust veidi väljaspool. Tahame maksimumi.”

Mängija Veronika Anušova: „Mängu FC Lootosega võtab meie võistkond väga tõsiselt. Arvestades viimaste mängude tulemusi, püüame oma eksimused ära parandada ja loodame, et mäng tuleb põnev ning hea.”