JK Tammeka :

FC Lootos: 1- Karina Piirimaa, 31-Katrin Piirimaa, 4-Merili Tamm, 5-Keidi Käis, 25-Getter Lepp, 6-Sandra London, 10-Liisi Anete Mark, 20-Kristin Kukli, 15-Astrid Erik, 2-Kirta Talgre, 7-Ave-Lii Laas
varus: 8-Johanna Luik, 12-Keitlyn Metsmaa, 24-Katariina Kinnunen, 29-Keiju Planken
Treener: Kaido Kukli, füsioterapeut Kärt Satsi

Naiskond mängis kesknädalal Tartus, Sepa jalgpallikeskuses, järjekordse kohtumise Tartu Tammekaga. Meistriliiga finaalringi lõpuni jääb veel kolm kohtumist ja kõik need on väga olulise kaaluga. Lootose poolelt jäid mängust töökohustuste tõttu eemale Kristel Kotkas ja klassiekskursiooni jalgpallile eelistanud Hanna Rästa. Kohtumises vana rivaaliga sai määravaks esimene veerandtund kui oma passiivsusega lubati kodunaiskonnal 2:0 juhtima asuda. 18.minutil oli väravavahiga üks-üks olukorda läinud Astrid Erikul võimalus kaotusseisu vähendada, kuid pealelöök läks napilt postist mööda. Minut hiljem avanes hea võimalus Kristin Kuklil, kuid üsna terava nurga alt tehtud pealelöök tabas posti. Millimeetri haaval liiguti siiski väravale lähemale ja 36.minutil kasutas Ave-Lii Laas ära Tammeka kaitsjate ja väravavahi vahelist segadust, lüües seisuks 2:1. Kohtumise 41.minutil korraldas naiskonna parem äär olukorra, mis lõppes nurgalöögiga. Taas oli Saulep see, kes markeerimata unustati ning Tartu asus kohtumist juhtima 3:1. Poolaja lõpu eel oli lähedal neljaski värav, kuid pall lendas üle värava.

Teist poolaega alustasid allegrod paremini. Rünnakutes oli mõtestatust ja teravust ja juba 47. minutil oli Ave-Lii Laasil võimalus kaotusnumbreid vähendada. Sandra Londoni tugeva pealelöögi pudistas Tammeka väravavaht, kuid Ave pealöögi klaaris väravajoonelt kaitsja. Kümme minutit hiljem oli sarnane olukord Karina Piirimaa värava all, õnneks läks Saulepi pealöök mööda. 63.minutil tõmbas Getter Lepp trahvikasti serval maha Tammeka ründaja. Järgnenud karistuslöögi suutis Karina Piirimaa tõrjuda, aga mitte püüda ning väravavahikastis toimunud saginas suutis kodunaiskond palli võrku lükata. Peale seda otsustas treener Kukli tuua mängu muutust ja kuna vastased enamasti ründasid meie vasaku ääre kaudu, vahetas välja nii Getter Lepa kui Kirta Talgre. Mängu said Katariina Kinnunen ja Keitlyn Metsmaa. Äär saadi pidama ja kümme minutit hiljem tegi Lootos veel ühe vahetuse. Kahavatult mänginud Sandra Londoni asemele tuli Keiju Planken, kes koheselt ka vastaste kaitseliinile ohtlikke olukordi tekitama asus. 83.minutil lõi Ave-Lii Laas oma teise värava, kui taaskord röövis palli liialt julgelt tegutsenud Tammeka väravavahilt. Allegrod ründasid viimased kümme minutit aktiivselt, kuid rohkem palle Tammeka võrku saata ei õnnestnud. 87.minutil tegi Lootos veel ühe vahetuse. Pikalt vigastusepausilt naasnud Johanna Luik vahetas välja platsil kõvasti tööd rabanud Astrid Eriku. Tulemusega 4:2 kohtumine ka lõppes. Pinge Meistriliiga alumises pooles säilib. Allegrod säilitasid küll kuuenda tabelikoha, kuid Tammeka jääb maha vaid punktiga.

Laupäeval toimuvas eelviimases voorus võõrustab Lootos Nortekoondist ja Tammeka sõidab külla Tallinna Kalevile.

Mängueelsed kommentaarid:

Kaido Kukli: Tuleb kõva andmine tähtsate punktide peale. Kodus õnnestus meil Tammekat üllatada, eks proovime kolmapäeval ka midagi välja mõelda.

Ave-Lii Laas: See mäng on väga tähtis mõlemale võistkonnale, seega kindlasti on tulemas raske mäng. Kuid proovime anda Tammekale kõva ja raske lahingu.

Tammeka treeneri Maiko Tamme kommentaar: “Hetkel tuleb meil võtta üks mäng korraga. Mängus Põlvaga tuleb vältida vigu, mis annaksid võimaluse neil kontrarünnakuteks. Me peame keskenduma enda mängule ja värava võimaluste loomisele.”

Reti Mänd: “Põlvaga on sel hooajal olnud tulised ja võitluslikud lahingud, mida üsna hästi tõestab ka asjaolu, et kolmest kohtumisest on mõlemad pooled kogunud võrdselt punkte. Hooaeg on aga lõpusirgel ja päris kindlasti on meil vaja võtta võit, et oma tabeliseisu parandada – ning lõppude lõpuks väljub võitjana just see naiskond, kes suudab rohkem väravaid lüüa. Ootame kõiki väikseid ja suuri fänne platsi äärde meid toetama, sest just üheskoos suudame kodustaadionil kolm punkti tabelisse juurde kirjutada!