22.aprill mängiti Lootospargis naiste Meistriliiga 3 vooru mäng. Allegrodele oli külla sõitnud Tartu SK 10 Premium nimeline võistkond. Neli hooaega tagasi Lootose abil Meistriliigasse tõusnud tartlased on suutnud oma tuumiku säilitada tänaseni ja see paistis välja ka platsil. Lootos pidi olude tõttu täna läbi ajama kahe põhimängijata. Kui Kristel Kotkas jäi eemale töökohustuste tõttu, siis multitalent Katrin Piirimaa oli sõitnud Itaaliasse “puid petma” e. orienteeruma.  Mängule eelnes pidulik hetk kui klubi president Indrek Käo andis allegro tugitalale Keidi Käisile üle meene, mis märgib Keidi poolt mängitud 150 + meistrivõistluste mängu allegrode eest. Täitus see pidulik hetk juba eelmise aasta viimases võõrsilmängus Tallinna FC Flora II vastu. Sobiv hetk aga oli alles täna.

Keidi 150

Mängu algus kuulus vastastele, kes esimesed kümme minutit päris korralikku survet rakendasid. Edasi tekkisid võimalused ka kodunaiskonnal ja mängupilt võrdsustus. 24.minutil täitus mängueelses intervjuus vastaste esindaja Kalev Kajaki poolt öeldu (loe: eelvaadet) ning kodunaiskonna keskkaitse ränga eksimuse realiseeris väravaks Renate Roopalu. Mängupilt sellest ei muutnud ning pooltunni möödudes olid tablool 1:1 viiginumbrid. Ave-Lii Laasi poolt teele saadetud nurgalöögi sokutas väravasse Kristin Kukli, avades ühtlasi ka hooaja väravasaldo. Poolaja lõpuni kindlaid momente ei omanud kumbki võistkond ja 1:1 jäi püsima.

Teise poolaja alguses tabas treener Kuklit korralik šokk, kui selgus, et esimesel poolajal ühes õhuvõitluses kannatada saanud Liisi Anete Mark kohtumist enam jätkata ei saa ning platsile minemise asemel ootas ee teekond EMO-sse. Sunnitud vahetusena pääses platsile Johanna Luik. Vastased kasutasid selle koheselt ära ning 56 minutil äärelt läbi murdnud Roopalu madal tsenderdus leidis värava ees Samanta Uueda, kes palli paarilt meetrilt võrku lükkas. Lootos sai seejärel teha ka pikalt valmistatud vahetuse ning Meistriliiga debüüdi teinud Hanna Rästa asemel sekkus mängu Keitlyn Metsmaa. Paar minutit hiljem oli kodunaiskonnal suurepärane võimalus viigistada, kuid Kirta Talgre poolt 30 meetrilt antud karistuslöögi lõi Sandra London napilt väravapostist mööda. 67.minutil sekkus esimest korda mängu ka väljakukohtunik Ahti Lepp, kellel jäi märkamata kuidas Laura Gusseva endale trahvikastis palli käega ette mängis ja sealt väravasse toimetas seisuks 1:3. 72. minutil oli teistkordselt täpne Uueda , peale mida vahetasid mõlemad võistkonnad. Lootose poolelt tuli Katariina Kinnuneni asemel väljakule Keiju Planken. Punkti mängule pani Roopalu, kes 89.minutil kaitseliini vahel palli kenasti maha võttis ja selle karina Piirimaast kindlalt mööda suunas.

Kolmas järjestikune kaotus numbriliselt siiski mängupilti ei peegelda, pigem on kinnituseks , et allegrod on siiski vaikselt hakanud aru saama, mis vahe on Esiliigal ja Meistriliigal. Kapten Kirta Talgre oli mängu järgselt pettunud, öeldes, et mänguliselt täna ei õnnestunud. Treener Kaido Kukli tulemuses traagikat ei näinud, pigem oli pettunud et mäng kohtuniku poolt liiga jõuliseks lubati, mille tulemusena üks mängija vigastusega lahkuma pidi.

Pikalt aega norutamiseks siiski pole, sest juba teisipäeval on Lootosparki saabumas Tallinna Kalev, kellega mängitakse karikasarja veerandfinaali kohtumine.

Järgmine liigamäng ootab allegrosid aga juba järgmisel laupäeval, 29.aprillil algusega kell 17 on Lootospargis vastaseks Tartu JK Tammeka.