Abikohtunikud: Kert Pulst ja Reigo Teearu

Pärnu JK: 12-Imbi Hoop (55. 1-Mari-Ann Ploompuu ), 2-Saskia Sonnberg (76.
28-Marie Saar ), 4-Ketlin Saar, 5-Ulrika Tülp, 10-Berle Brant(k), 13-Aljona Sasova, 23-Sandra Paulberg, 15-Laada Tereštšenkova, 17-Marve Bessmertnõi (74.30-Alika Malešina), 21-Anastasija-Grazyna Shcherbachenia (69. 27-Liisa Kalista Sapas ) , 32-Evelyn Šilina
varus: 1-Mari-Ann Ploompuu, 27-Liisa Kalista Sapas, 28-Marie Saar, 30-Alika Malešina

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 18-Kätlin Vassil (87. 5-Sandra Haidak), 31-Katrin Piirimaa, 9-Karmen Piirimaa, 25-Getter Lepp, 8-Ita Lillo (65. 19-Anette Laureen Linnuste ), 23-Indra-Liz Nemvalts (65. 24-Katariina Kinnunen), 7-Ave-Lii Laas, 12-Keitlyn Metsmaa, 20-Kristin Kukli, 10-Kärt Hüdsi
varus: 5-Sandra Haidak, 19-Anette Laureen Linnuste, 24-Katariina Kinnunen

Treener: Kaido Kukli

Algkoosseis vs PJK

Naiskond alustas oma 12. hooaega Eesti Meistrivõistlustel. Avamänguks sõideti võõrsile, kus vastaseks kümnekordne meister Pärnu JK. Hooaja vahel on naiskond läbinud tugeva noorenduskuuri, mis tähendas, et kui vastaste koosseisu keskmiseks vanuseks oli 24 aastat ja 3 kuud, siis allegrodel 17 aastat ja 5 kuud. Mängijaid, kes on sündinud varem kui 2000 on alles jäänud kolm.

Hoolimata suurest vanusevahest alustasid allegrod südikalt ning suutsid esimesed 20 minutit nimekatele vastastele väärilist vastupanu osutada. 24.minutil peatas Ita Lillo kollase kaardi väärilise vea abil kodunaiskonna rünnaku. Vastased realiseerisid karistuslöögi ning läksid vaheajale 1:0 eduseisus.

Teiseks poolajaks oli paremini valmis Pärnu, kes kasutas ära meie nooruse ja sellega kaasneva kogenematuse. 48 minutil lõi pärnakate võõrleegionär Shscerbachenia seisuks 2:0. Allegrod kosusid ja suutsid kohati isegi vastastele ebamugavaid olukordi tekitada. Vastased vahetasid 55 minutil väravavahte ja kümme minutit hiljem tegi vahetuse ka Lootos. Mängust lahkusid Indra-Liz Nemvalts ja Ita Lillo. Nende asemele tulid Katariina Kinnunen ja Anette Laureen Linnuste. Neli minutit hiljem tegid vastased vahetuse ja seisuks 3:0. Veel kaks vahetust vastastelt ning 76 ja 80 minutil ka kaks väravat. 87 minutil tegi viimase vahetuse ka Lootos. Kätlin Vassili asemel tuli väljakule Sandra Haidak. Rohkem väravaid ei löödud. Pärnu sai liigatabelisse esimesed kolm punkti ja meie kolm uut allegrot. Ita Lillo, Kätlin Vassil ja Sandra Haidak said kirja oma esimese mängu täiskasvanute meistrivõistlustel.

Nüüd on eest väike paus. Koondis, mille koosseisus ka Ave-Lii Laas, reisib Aserbaidžaani, et seal mängida kaks sõpruskohtumist aseritega. Lootose järgmine mäng on 13.aprillil kui Tallinnas mängitakse JK Tallinna Kaleviga. kes oli avavoorus 4:3 üle debütant Saku Sportingust. Teistes kohtumistes purustas FC Flora 7:0 SK10 Premiumi, JKTulevik/Suure-Jaani United ja JK Tammeka tegid 2:2 viigi.

Treener Kaido Kukli jäi mänguga rahule. “Arvestades kui noor on meie võistkond ja algkoosseisu vanim mängija oli kapten Ave-Lii Laas, siis ootasin kõvasti raskemat algust. Vastupidavuse osas ei ole mul kellegile etteheiteid. Mängu esimesed 20 minutit on üks paremaid Pärnu vastu mängitud algusi. Karistuslöök lõi natuke rütmist välja, aga ka poolaja teine pool mängiti täitsa korralikult. Karina tegi väravas head tööd, nagu ka kaitseliin. Teisel poolajal pääses vastaste kogemus (Pärnu keskmine vanus oli ligi 8 aastat kõrgem kui Lootosel) maksvusele ning mitu väravat tuli meie enda vigadest. Aga õpime koos ja harjutame koos, et saada paremaks. Hooaeg on pikk ja kindlasti tuleb mänge, kus saame ka oma rünnakupotensiaali paremini ära kasutada”.

Enne mängu:

Lootose peatreener Kaido-Meinhard Kukli: „Hooaeg algab meile traditsiooniliselt väga tugeva Pärnuga. Aga alustame alles hooaega ja iga mäng on meile arenguks oluline. Soovime kõigile edukat ja pingelist hooaega!”

Kapten Ave-Lii Laas: „Mäng tuleb kindlasti väga raske meie jaoks, eriti kuna hooaja esimene mäng on kohe Pärnu vastu. Kuid proovime anda endast parima ja mängida nii, et vastasele ei tuleks midagi lihtsalt kätte.”

Pärnu peatreener Anastassia Morkovkina: „Superkarikas on selja taga, kus nägime oma praeguse perioodi tugevusi ning arengukohti. Vigade parandus on tehtud ja nüüd võtame hooaja positiivse meelega vastu. Põlva Lootos on alati ebameeldiv vastane, kelle vastu on olnud raske lüüa piisavalt väravaid. Loodan, et sel korral muudame käekirja ning lööme võistkondlikult rohkelt väravaid.”

Kapten Berle Brant: „Oleme võistkonnana Superkarika mängust omad järeldused teinud ning nüüd on meil võimalus Meistriliiga hooaja esimeses mängus need vead parandada. Loodan, et suudame iga mänguga pakkuda üha paremat jalgpalli. Vastas on väga ambitsioonikas ja võrdne naiskond, kuid ka meil on siht ainult üks. Toetus staadionil on meile väga oluline.”