Abikohtunikud: Konstantin Orav, Mirko Nõmmsalu

FC Lootos koosseis:  1-Karina Piirimaa, 2-Kirta Talgre (13-Hanna Rästa) , 4-Merili Tamm, 15-Astrid Erik, 5-Keidi Käis, 11-Kristel Kotkas, 20-Kristin Kukli, 7-Ave-Lii Laas, 6-Sandra London (87`.24-Katariina Kinnunen), 10-Liisi-Anete Mark, 31-Katrin Piirimaa
varus: 24-Katariina Kinnunen, 25-Getter Lepp, 8-Johanna Luik, 12-Keitlyn Metsmaa, 28-Keiju Planken Treener: Kaido Kukli, Füsioterapeut: Kärt Satsi

FC Flora: 1-Mari-Ann Ploompuu, 5-Liis Lepik, 30-Siret Räämet, 14-Kethy Õunpuu, 20-Ariina Mürkhain (63`.44-Birgit Allmere), 33-Kelly Rosen, 17-Eneli Vals, 6-Katrin Loo(k), 11-Liisi, Lainas-Vink (46`.61-Getter Saar), 28-Kristiina Tullus, 8-Marie-Heleen Lisette Kikkas

varus: 23-Sandra Paulberg, 44-Birgit Allmere, 61-Getter Saar

Täna algasid naiste Meistriliigas teise ringi mängud. Kaheksandas voorus oli allegrode vastaseks kodusel Lootospargil Tallinna FC Flora naised. Avavoorus tuli tallinnlannadelt vastu võtta suur 11:0 kaotus, kindlasti oli sooviks teha korrektuurid nii skoori kui mängutaseme osas ja täna see õnnestus.

Allegrodel oli mänguks õnnestunud kokku saada parim võimalik kooslus ja täna see töötas. Mängu algus oli võimalusi nii ühele kui teisele poole, kuid skoori teha ei suudetud. Siiski kaldus vaikselt, ent kindlalt mängupilt florakate taskusse. Nad teenisid rohkem nurgalööke ja olid aktiivsemad, kuid allegrod seisid hästi.Kui tundus juba, et pooltund möödub nullidega tablool, teenisid vastased 40 m karistuslöögi. Ja siis see juhtus. Tribüünilt mängu jälginud ex-allegrode Signy Aarna ja Riin Emajõe silme ees lõi peaga seisuks 0:1 kolmas ex-allegro, Eneli Vals. Kodunaiskond ei murdunud ja seisis suhteliselt hästi kuni 41.minutini, mil ainult hetkeks jäeti valveta florakate esisnaiper Katrin Loo ja kapten ei jätnud võimalust kasutamata, tuueks poolajaks tabloole numbrid 0:2.

Teist poolaega alustas Flora vahetusega, Vink-Lainase asemel tuli mängu Getter Saar. Lootos jätkas vahetuseta. Mäng oli üsna võrdne, tõsi – enamus sündmustest toimus Lootose väljaku poolel.  57.minutil vahetas ka Lootos ja kapten Kirta Talgre asemel tuli väljakule tulevikutäht Hanna Rästa. Pall hakkas rohkem püsima keskväljal. Viis minutit hiljem pidid külalised tegema sunnitud vahetuse, vigastuse saanud Ariina Mürkhaini (kiiret tervenemist talle) tuli platsile Birgit Allmere. Allegrod siiski kestsid ja mida aeg edasi, seda kindlamalt. 88.minutil tegi treener Kaido Kukli oma teise vahetuse ja kõvasti rüganud Sandra Londoni asemel tuli platsile Katariina Kinnunen. Seis ei muutunud ja teine poolaeg tulemusega 0:0 lõppeski. Kogu mäng siiski 2:0 Florale ja igati teenitult. Allegrod aga näitasid täna, et Meistriliiga hakkab neile kohale jõudma.

Järgmine mäng ootab naiskonda juba 14.juunil kui Pärnus kohtutakse valitseva meistri  – Pärnu JK võistkonnaga.

2017_hooaeg_8.voor

Mängueelsed kommentaarid:

Kaido Kukli: “Loodame teha parema esitluse kui Floraga esimeses mängus. Meie mänguoskused ei ole küll nii head kui Flora mängijatel, aga mängijad annavad alati endast parima.”

FC Lootos mängija Astrid Erik: “Meie eesmärk on kindlasti parandada enda mängupilti ja palliga mängu, peaksime olema ise julgemad palliga mängima. Mängud Flora vastu pole kunagi lihtsad, neil on palju koondises olevaid mängijaid, aga usun, et kui suudame mängida hästi, siis tuleb ka hea tulemus.”

Aleksandra Ševoldajeva: “Ootan Põlvalt seda, et nad saaksid uute noortega oma mängu sama konkurentsivõimeliselt käima nii nagu Aarna ja Valsi aegadel, kui suudeti liiga neljandana isegi lõpetada.”

FC Flora mängija Ariina Mürkhain: “Võõrsil mäng Põlvaga tõotab tulla raske, seda enam, et tegemist on teise mänguga nädalas. Mäng Põlvaga on hea koht, kus saame naiskonnaga lihvida oma kokkumängu ning üksteisest arusaamist.”